Güzelleşmek İstemesinin Bedelini Canıyla Ödedi

38 yaşındaki Kübra Boyraz kalça botoksu yaptırdıktan bir gün sonra fenalaşarak, hayatını kaybetti. Babası tarafından hastaneye kaldırılan Boyraz, kurtarılamadı.

Kübra Boyraz’ın botoks yaptırdığı güzellik merkezinin ruhsatı olmadığı tespit edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan ve aralarında bir doktorun da bulunduğu 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Polis sorgusunda göz altına alınan kişilerin suçu birbirine attıkları öğrenildi.

Evde Fenalaştı

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir babanın şikayeti üzerine harekete geçti. Baba şikayetinde, ‘Benim kızım eve geldi ama kolunda biriyle geldi. Bilinci yarı açık, yarı kapalıydı. Ben, ‘Kızıma ne oldu? diye sorduğumda kızımın yanında tanımadığım kadın ‘Tansiyonu düştü, yere düştü. Biraz fenalaştı eve getirdik’ dedi. Daha sonra Kübra Boyraz’ın evde daha da fenalaştığını, konuşma yeteneğini kaybettiğini açıklayan Kübra Boyraz’ın babası bunun üzerine ambulans çağırdı. Apar topar hastaneye kaldırılan Boyraz’ın 1 gün sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

1 Gün Önce Güzellik Merkezine Çevrilmiş

Yapılan incelemelerde Kübra Boyraz’a botoks işlemi yapan güzellik merkezinin bir gün önce açıldığı bilgisine ulaşıldı. Merkezin bulunduğu rezidansın kamera kayıtlarına ulaşan polis, Boyraz’ın ölümünden bir gün önce yürüyerek merkeze geldiğini ancak çıkışta yürümekte zorluk çektiğini tespit etti. Başka insanların yardımıyla yürümeye çalışan Boyraz’ın durumunun iyi görünmediği, eve geldiğinde de baygınlık geçirdiği verilen bilgiler arasında.