Hatalı Cam Balkon, Bir Aileyi Zehirledi

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğalgazdan zehirlenen 4 kişilik aile, hastaneye götürüldü. Yapılan incelemelerde cam balkonda kombi bacasının dışarıya çıkarılmaması sonucu eve dolan gazla ailenin zehirlendiği tespit edildi.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yalıntaş Mahallesi 30. Sokak’ta oturan bir aileden sabah saatlerinden beri haber alamayan bir akrabası, eve gelerek durumlarına baktı. Akrabanın eve girmesi sonucu baba Şakir, anne Sevgi, çocuklar Ramazan ve Ayşe Melek K.‘nin hareketsiz şekilde yattığını fark edince, durumu 112’ye bildirerek yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen polis ve ambulans ekipleri anında duruma müdahale etti. Ambulansla hastaneye sevk edilen ve bilinci kapalı aile hastaneye götürülürken ailenin yaşadıkları evde inceleme başlatıldı.

Kombinin bacası kapalı balkon içerisinde

Yapılan incelemelerde ailenin bu hafta içerisinde balkonlarına cam balkon sistemi yaptırdığı öğrenilirken, kombinin bacasının kapalı balkon içerisinde kaldığı ve bacadan çıkan gazın dışarı çıkmadığı öğrenildi. Bacadan çıkan gazın balkondan ev içerisine sızması sonucu ailenin zehirlenme yaşadığı tespit edildi. Hastanede tedavi altına alınan ailenin durumu ise ciddiyetini koruyor.