Hava Sıcaklıkları Düşecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hafta sonu ülkenin geneli parçalı bulutlu. Ege’de ve Doğu Anadolu’da ise sağanak yağışların beklendiğini açıklayan meteoroloji, halkı bu konuda dikkatli olmaları için uyardı.

Sağanak Yağışa Karşı Uyarı Geldi

Hava durumu verilerine göre ülke genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak bununla birlikte Manisa, İzmir, Giresun, Erzurum, Kars ve Ardahan’da yağış bekleniyor. Sıcaklıklar iç kesimlerde 2-4 derece artıyor. Hafta sonu illerimizde beklenen sıcaklıklar ve hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ve Doğu Karadeniz iç kesimleri ile Manisa, İzmir, Giresun, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar Artacak

Sıcaklıkların iç kesimlerde 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Ege’de güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.