Hekimoğlu Motosikleti Sevdi

‘House M.D.’nin Türkiye uyarlaması olarak ekranlara gelen Hekimoğlu dizisinin sevilen Karakteri Timuçin Esen rol gereği motosiklete bindi. Dizinin sosyal Medya hesaplarında yayımlanan fotoğraflar ilgi odağı olarak, çok beğenildi.

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Hekimoğlu’nun sıra dışı doktoru Timuçin Esen, rolü gereği motosiklete bindi. Siyah deri ceketi ve Ateş Hekimoğlu’yla bütünleşen bastonuyla poz veren oyuncunun fotoğrafları beğeni topladı.

Sosyal medyada da merak uyandıran karelerin yer aldığı sahneler, dizinin bu akşam yayınlanacak yeni bölümünde ekrana gelecek.

Ojo Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Hülya Gezer ve Semih Bağcı’nın oturduğu Hekimoğlu, yeni bölümleri ile her salı akşamı Kanal D’de.

Başrolünde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz ve Damla Colbay’ın yer aldığı dizi beğenilerek izleniyor.

Timuçin Esen Kimdir?

Timuçin Esen, 14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da Devlet Su İşleri’nde çalışan avukat anne ve avukat babanın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Nihal ve babasının adı Üstün Esen’dir. Çocukluğu 7 yaşına kadar Keban Barajı lojmanlarında geçen Tumiçin Esen’in ailesi aslen Niğdelidir. TED Ankara Koleji mezunu plan Esen, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda okurken, barlarda çalıp söylemeye başladı.
İtalya ve ABD’de de tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema- yönetmenlik üzerine master yaptı.

Öğrencilik yıllarında “Çıkmaz Sokak” adında, orta metrajlı bir film çekti.

Timuçin Esen, eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönerek ve “Gurbet Kadını” dizisinde Hakkı Ağa rolüyle seyircinin karşına geçti. Dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber “Gönül Yarası” adlı sinema filminde de rol aldı.

Gönül Yarası filminde gözü kara ve dünyayı aşkı uğruna yıkacak bir adam olan Halil karakterini canlandıran Esen, canlandırdığı bu karakterle 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi Yardımcı Erkek ödülünü aldı.

Timuçin Esen, “Hırsız Polis” adlı dizide kendini işine adayan, idealleri uğruna yaşayan, Çınar rolüyle izleyicilerin beğenisini topladı.

İstanbul Beyoğlu’nda 2012 yılında açtığı, peştamal, havlu, sabunluk ve benzer hediyelik eşya satılan bir mağazası var. Mağazasının adını Fransızca “Peche de Malle” (Sandıktaki Şeftali) koydu.

Müzisyenliği de olan Timuçin Esen 2011 yılında ”Mayhoş” adlı ilk albümünü çıkardı.

En son Müslüm Gürses’i canlandırdığı Müslüm filminde izleyicilerden tam not alan Esen, halen Kanal D’nin sevilen dizisi Hekimoğlu’da Ateş Hekimoğlu karakterini canlandırmaktadır.