İlçe 14 Gün Kapatıldı!

AW007411

Korana virüs vakalarının artması nedeniyle Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Bahçeköy’de tedbirler arttırıldı. Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu karara göre vatandaşların toplu bir şekilde bulunabileceği mekanlar 14 gün süreyle kapatıldı. Yasakların 14 gün süreyle uygulanacağını söyleyen yetkililer bu kapsamda manav, restoran ve camilerin kapalı olacağını, vatandaşların toplu halde olabileceği her yer için tedbirlerin artırıldığını söyledi.

Sadece Bakkal ve Fırınlar Açık

Hızla artan korona virüs salgınından Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Bahçeköy’de Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu karara göre 14 gün karantina uygulanacak. İlçede vakaların hızla artmasından sonra, vatandaşların toplu halde olabilecekleri tüm yerler kapatıldı. Sıkı karantina kurallarının uygulamaya konulduğu ilçede Jandarma kontrollerini sıklaştırdı.

Sadece bakkal ve fırınların açık olduğu köyde, birçok vatandaş evden çıkmazken, çıkanların ise maske ve sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü.

Jandarma Denetimleri Arttı

Öte yandan Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de köydeki ek tedbirler kapsamında denetimlerini sıklaştırdığı bildirildi.