İnternetten Aldığı Fırın Yerine Oyuncak Fırını Gönderdiler

İzmir’de yaşayan 33 yaşındaki Selin Çamlıtepe, yeni evi için internetten fırın satın aldı ancak kendisine gerçek fırın yerine oyuncak fırın gönderildi. Çamlıtepe hakkını aramak için her yere başvuracağını açıkladı.

İzmir‘de yaşayan Selin Çamlıtepe, yeni taşındığı evine, geçtiğimiz şubat ayında, internet sitesi üzerinden fırın satın aldı. Ancak Çamlıtepe’ye gönderilen paketten pembe renkli oyuncak fırın ile oyuncak mutfak dolabı çıktı. Çamlıtepe, hemen alışveriş yaptığı internet sitesinin yetkilerine ulaşmak istedi. Fakat sitede muhatap olacağı kimseyi bulamadı.

Evine gelen koliyle şok olan Çamlıtepe, başından geçenleri şöyle anlattı:

“Bilindik bir internet sitesinden evime fırın siparişi verdim. Elime oyuncak fırın ulaştı. Çok mağdur durumdayım, çünkü sipariş ettiğim fırın için çok yüklü bir meblağ ödemiştim. İki oğlum var, oyuncak fırın onlara hediye bile olamaz. Bu konuda yasal yollardan gerekli her türlü işlemi yapacağım. İç hukuk yolları tükenirse İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar başvurmayı düşünüyorum.”

Yaşadığı mağduriyetin ardından sipariş ettiği siteyle iletişime geçmeye çalışan Çamlıtepe, “Ayrıca sayfa üzerinden müşteri şikayeti de oluşturdum. Sadece özür dilediler. Başka herhangi bir iletişim kurmadılar. Yenisini göndeririz, telafi ederiz gibi bir şey de demediler. Zaten ilk aramamda yanıt aldım. Sonraki aramalarıma da cevap vermediler. Bir kere daha benzer bir durumla karşılaşmıştım. O zaman da bot sipariş etmiştim ama yerine banyo terliği gelmişti. O zaman hukuki yola başvurmamıştım çünkü kargo gelir gelmez paketi açmıştım ve hemen iade etmiştim. Oyuncak fırın gelince aldığım fırının yanında hediye olarak verildiğini düşündüm ama öyle olmadı. Hakkımı bu sefer arayacağım. İnternetten sipariş ettiğime bin pişman oldum” sözlerini kullandı.