İrem Derici’ye Maskesiz Ve Sosyal Mesafesiz Piknik Cezası!

Caddebostan Sahili’nde maskesiz ve sosyal mesafesiz piknik yaptığı görülen ünlü şarkıcı İrem Derici’ye “Şikayet edebileceğiniz bir yer varsa gidin oraya şikayet edin.” diye tepki göstermesinin ardından Kadıköy Kaymakamlığı tarafından 4 bin 369 lira para cezası uygulandı.

10 Şubat Çarşamba günü Caddebostan Sahili’nde 6 arkadaşıyla maskesiz ve sosyal mesafe kurallarına uymadan piknik yaparken görüntülenen şarkıcı İrem Derici, gazetecilere “Siz bir yasak bir şikayet görüyorsanız. En yakında bir bakanlık arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Şikayet edebileceğiniz bir yer varsa gidin oraya şikayet edin” diyerek tepki göstermişti. Kadıköy Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla ünlü şarkıcıya para cezası verildiğini açıkladı.

Kadıköy Kaymakamlığı’ndan resmi İrem Derici açıklaması

Kadıköy Kaymakamlığı, resmi hesabı üzerinden yayınladığı açıklamada “Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem Derici ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Covid-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili’nde çekildiği tespit edilmiştir. Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem Derici’ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır. Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.