İzmir’de Sahte İçkiden Ölen Sayısı 35’e Yükseldi

Sahte içki bugün İzmir’de Çeşme, Karabağlar ve Buca ilçelerinden can aldı. Son olaylarla birlikte İzmir’de sahte içki nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 35’e yükseldi.

İzmir’in Çeşme ilçesinde sahte içki içtiğini iddia ederek fenalaşan Betül Yılmaz, Urla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Yılmaz, yapılan müdahalelerin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Karabağlar’da yaşayan Doğan Aksın (76) isimli kişi de, yine iddiaya göre sahte içki içtikten sonra fenalaşarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra İzmir’deki özel bir hastaneye sevk edilen Aksın, yoğun bakımdaki 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Sahte alkol tükettikten sonra fenalaştığı iddia edilen Mehmet Doğan da (35) Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırılırken, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Sahte içki iddiası nedeniyle hayatını kaybeden 3 vatandaşın cansız bedenleri, yapılan incelemelerin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ekimin ilk haftasından bu yana sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle ölenlerin sayısı 35’e yükselmiş oldu.

Emniyet güçleri, sahte içki satan işletmelerde inceleme yaparken sahte içki üreten işletmelere işlem yapmaya devam etmekte.