İzmit’te Yapılan ‘Kardan Kadın’ 2 Kişi Tarafından Çalındı

İzmit’te özel dil kursu çalışanları tarafından yapılan ‘Kardan Kadın’, akşam saatlerinde 2 kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anı kursun güvenlik kameralarına yansırken kurs çalışanlarından biri “Kardan da olsa Türkiye’de kadın olmak çok zor” yorumunda bulundu.

Yenişehir Mahallesi’nde bulunan özel bir dil kursu çalışanları, kurumun girişine kardan bir kadın yaparak boynuna da bir atkı astı. Ertesi gün kurs binasını açmaya gelen çalışanlar, kardan kadını yerinde görmeyince şaşırdılar. Kursun güvenlik kamerasını incelediklerinde gerçek bambaşka çıktı. Akşam saatlerinde 2 erkeğin kursun bulunduğu tarafa gelerek kardan kadını kucaklayarak götürdüklerini gören kurs çalışanları neye uğradığını şaşırdı.

Kardan kadının kaçırılmasına şaşıranlardan biri olan kurs çalışanı, “Arkadaşlarımızla beraber burada kardan kadın yaptık fakat ertesi gün işe geldiğimizde kardan kadınımız ortada yoktu. Biz herhalde rüzgardan yıkıldı sandık. Sağa sola baktık, yüzüne taktığımız havucu ve kömürü, şalı arayıp bulamayınca hep beraber kamera kayıtlarına baktık. Daha sonra 4 kişinin geldiğini ve 2 kişinin de kardan kadını kucaklayıp kaçırdığını gördük. Çok şaşırdık, gülsek mi, ağlasak mı karar veremedik” dedi.

Kamera görüntülerini gördüğünde kaçırılmış olduğuna şaşıran başka bir kurs çalışanı, “Kar yağdıktan sonra dışarıya ekip olarak çıktık eğlenmek için, kardan kadın yaptık. Ertesi gün geldiğimizde yerinde olmadığını gördük. Güvenlik kameralarını inceledik. Daha sonra iki kişinin geldiğini gördük. Görüntüleri izlerken sadece fotoğraf çekileceklerini sandık ama daha sonra taşıyarak götürdüler. Resmen kaçırdılar, kardan da olsa kadın olmak çok zor Türkiye’de. Kar her yerde var, yapabilirlerdi. Hala nedenini anlamadık” diye konuştu.