James Bond’un Silahları Çalındı

James Bond’un filmlerinde kullanılmış olan ve geçen Mart ayında çalınan silahların bulunabilmesi için polis halktan yardım istedi. 23 Mart’ta vuku bulan olayda birçok James Bond filminde kullanılan 5 tabanca çalınmıştı.

İngiltere polisi çeşitli James Bond filmlerinde kullanılan silahların çalınması üzerine halktan yardım istedi.

Markaları ve seri numaları paylaşılan tabancaların “Başka Gün Öl”, “Bir Cinayete Bakış” ve “Yaşamak İçin Öldür” adlı James Bond filmlerinde kullanıldığı ifade edildi.

Silahlardan bir tanesinin geçtiğimiz Nisan ayında Essex kentindeki bir tren istasyonunda bulunduğunu vurgulayan Londra polisi, diğer dört silahın hala kayıp olduğunu dile getirdi.

Soruşturma ekibinin başındaki Dedektif Paul Ridley, yaptığı açıklamada “Hırsızlığın üzerinden 6 ay geçti ve silahlardan sadece biri bulundu. Ne yazık ki, bu da dış etkenlere maruz kaldığı ve bütünlüğü bozulduğu için ciddi şekilde paslanmış durumda.” dedi.

Ellerinde delil olarak suç mahallinin çevresinde gözetleme yapmakta olan bir aracın görüntülerinin olduğunu söyleyen Ridley, “Bir James Bond filmini anımsatan görüntülerde, gözetleme yapan kişinin kamerasının flaşını bile görebilirsiniz. Bu kişilerin suça karıştığını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Tabancaların eşsiz bir parça olduğuna parmak basan Ridley, “Örneğin, Magnum, tümü kromla kaplanan dünyadaki tek ürün. 6,5 inç namlusu ve ahşap kabzası var. Walther PPK, Bir Cinayete Bakış filminde Roger Moore’un Eyfel Kulesi’nden paraşütle inen Grace Jones ile beraber yer aldığı ünlü sahnede kullandığı son silahtı.” dedi.

Silahların bulunması için halktan yardım talep eden Ridley, “Şüphelilerin geliş ve gidişlerine tanık olan, ateşli silahların şu anda nerede olduğunu bilen veya bu silahlar kendilerine teklif edilen kişileri soruşturma ekibime bilgi vermeye çağırıyorum.” ifadesini kullandı.