Kadınları Öldürüyorlar! Sesimizi Duyan Var mı?

Ayfer Küçükkahveci / ayfer@haberinizi.com

Okuyor musunuz kadınları katleden adamları? İçişleri Bakanımız açıkladı bugün. Bu ay daha bitmeden 234 kadınımız öldürüldü. Bakan erkeklere seslendi. Bir kendinize gelin yahu diye.

Kendilerinde olsalardı zaten yapmazlardı. Kendileri olsalar da yapmazlardı. Eminim ki öldürdükleri kadınların çoğunun son sözüydü kendine gel!

Kendilerine gelmiyorlar, gelmeyecekler. Durmuyorlar, durmayacaklar. Bakan Bey bir de öldürülen kadınların yüzde 90’ının kolluk kuvvetlere şikâyette bulunmadıklarını söylemiş. Sanki şikayet edenleri kurtarmışlar gibi.

Bu sabah ajanslara düşen haber ölümün bir kadına daha yavaş yavaş yaklaştığını duyurdu. Adam karısı ondan ayrılmak istedi diye evinin önüne bomba düzeneği kurmuş! Şaka değil. Komşular fark etmiş. Yoksa haber bir kadın daha öldürüldü diye geçip gidecekti. Gerçi fark eden bir şey yok. Adam adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Git işini tamamla ondan sonra içeri girersin demenin bir başka yolu gibi.

Öldürüyorlar! Kendilerince bir sebep bulup öldürüyorlar. Dövüyorlar. Taciz etmeye devam ediyorlar. Bakan Bey’in durun demekten başka şeyler yapması gerekiyor artık. Mesela bir tokatta dahi ceza almalarını sağlamak gibi. Böylece daha ileri gittiklerinde daha fazla ceza alacaklarını bilmeleri gerekiyor. Ki bu ceza ertelenmemeli, iyi hal indirimi ya da saçma sapan bahanelerle indirimler verilmemeli, içeri girince de ciddi anlamda rehabilite edilmeleri gerekiyor.

Adam halk otobüsünde, bir sürü insan içinde iki kadının gözünün içine bakarak kendini tatmin ediyor. Bunu yapabiliyor. Sonra ne oluyor? Onlar da istemiş gibiydi diyor ve serbest bırakılıyor. Bu hani çocuğa her yaramazlık yaptığında seni döverim bak deyip bir şey yapmadığınızda, çocuk nasılsa bir şey yapmıyor diye yaramazlığın dozunu artırır ya. Hah işte aynen bu oluyor. Bu adamın bir sonraki hareketi direk tecavüz olursa ne olacak? Haber şöyle geçecek. “Daha öncede kadına tacizden tutuklanan şahıs, bir kadına daha tecavüz etti.”

Mesela ne oldu gencecik kızı 20 gün boyunca kapatıp, tecavüz eden ve sadece meslekten men alan bir çavuş eskisi vardı. Adını duyuyor musunuz? Nerededir? Ne yapar? Bileniniz var mı? Ben haberciyim, izini bulamadım. Adam demişti ya hani kıza ben daha öncede yaptım, bana bir şey olmaz diye. Olmadı işte. Kızımız yaşadığı işkence yanına kar kalarak, ölüp gitti. O daha önce yaptığında cezasını alsaydı, o kızımız belki şu ana yaşıyor olacaktı.

Ne kadar yazsak ne kadar söylesek ne kadar isyan etsek de bir şey olmuyor. Ölmeye devam ediyoruz. Tacize uğramaya devam ediyoruz. Erkek egemen dünyada kadın başımıza ayakta kalmayı bıraktık, hayatta kalmaya çabalıyoruz.

Ekonomi bozuldukça, kadınımız daha susar, sineye çeker oldu. Ekonomi bozuldukça erkeğimiz daha bir sinirli, öfkeli oldu. Ekonomi bozuldukça insanımız iyice bozuldu.

Kadınımızı, çocuğumuzu koruyamaz hale geldik. Bize bu konuda yardımcı olacaklar ise nedense hala ciddiye alınacak tedbirlerden bahis dahi etmiyorlar.

Cezalar yetersiz baylar bayanlar. Bir defadan bir şey oluyor. Canımız yanıyor. Ölüyoruz! Sesimizi duyan var mı?