Kartepe Kayak Merkezi, 2021 Yılına Karsız Merhaba Dedi

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer alan Kartepe Kayak Merkezi, yeni yıla kar olmadan girildi.

Kocaeli‘nin Kartepe ilçesinde bulunan Kartepe Kayak Merkezi’nde daha önceki yıllarda Kayak ve Snowboard gibi birçok kış sporu yaparak yeni yıla giren tatilciler, bu yıl korona virüs tedbirlerinden dolayı sessiz ve karsız bir yılbaşı gecesi geçirdi.

Oteldeki sosyal mesafeli eğlencelerin saat 22.00 itibariyle tamamlanmasının ardından odalarına çekilen misafirler, yeni yıla otel odalarında girdi. Kar yağmamasını fırsata çevirerek oteli ve tesisleri yenilediklerini söyleyen Adil Üstündağ, “Her sene yılbaşında kar gelirdi. Bu sene gelmedi. Ama bu sırada biz sadece karı beklemedik.

Tesisimizi yeniledik. Binanın izolasyonundan, içindeki cam, doğrama, yataklara kadar her tarafını yeniledik. Otelin içiyle birlikte sağlık merkezimizi de yeniledik. Futbol sahalarımızın bakımını yaptırdık. Basketbol sahamızı yeniledik. En önemlisi, bugüne kadar kimsenin burnunun bile kanamadığı telesiyejlerin ve teleskilerin sandallarını, tellerini, bakımlarını Alman bir firmaya yaptırdık. Bunların hepsi bitti” dedi.

Korona virüs nedeniyle turizm sektörünün yara aldığını belirten Üstündağ, “Yakında inşallah kar gelecek. Korona virüsten dolayı turizm sektörü yara aldı. Yapacak bir şey yok. Bu da bir anı olarak kalacak. Bizler dikkat ettik. Kimse yan yana oturmadı. Devletin dediği, Sağlık Bakanlığı‘nın dediği bizim için çok önemli” diye konuştu.