Kayseri’de Kan Donduran Cinayet: Öldürdüğü Kişiyi Taşla Örttü

Kayseri’de yabancı uyruklu bir kişi, tartıştığı Afgan uyruklu şahsın başına taşla vurup öldürdükten sonra kayalıklardan attı. Öldürdüğü kişi bulunmasın diye üstünü taşla örten kişi, polis ekiplerince yakalanıp gözaltına alındı.

İHA’nın haberine göre Melikgazi ilçesine bağlı Karacaoğlu Mahallesi Morkaya Sokak üzerinde yaşanan olayda yabancı uyruklu Ziya H. (33), iddiaya göre eşine sarkıntılık yapan Afgan uyruklu Tamim Mirzai (22) ile karşılaştı. İkili arasında çıkan tartışma sonrası Mirzai’yi taşla öldüren şahıs, Mirzai’nin cansız bedenini yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki kayalıklardan aşağıya attı.

Ziya H, daha sonra cesedin bulunmasını önlemek için üzerini taşla örttükten sonra ağabeyinin evine gitti. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, Mirzai’nin cesedini buldu. Ceset çevresinde geniş inceleme yapan ekip, Ziya H’yi ağabeyinin evinde yakalayarak göz altına aldı.

Mirza’nın cenazesi incelemeler sonrasında morga kaldırılırken katil zanlısı Ziya H, Emniyete götürüldü. Olayla ilgili incelemeler sürüyor.