Kim Kardashian’dan Ermenistan Vahşetine Destek

Son zamanlarda Ermeni kimliğini sıklıkla öne çıkaran ve yaptığı gaflarla tanınan şov yıldızı Kim Kardashian, Ermenistan’ın saldırılarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak takipçi kaybederken yeni bir skandala imza attı. Ermenistan’a 1 milyon dolar bağış yaptığını açıklayan Kardashian’ı Gigi-Bella Hadid kardeşler takipten çıkardı.

Gafları ve skandallarıyla tanınan reality şov yıldızı Kim Kardashian, Ermenistan’ın Azerbaycan ve Karabağ’a yaptığı saldırılar sonrasında destekleyici paylaşımlarıyla herkesin tepkisini çekti. Son olarak Ermenistan’a Azerbaycan’a yaptığı saldırıları desteklemek için 1 milyon dolar bağışladığını açıklayan Kardashian, tepkiyle karşılandı.

İnternetten Kardashianlar terörü destekliyor (#KardashiansSupportTerrorism) etiketi açarak tepkilerini dile getiren sosyal medya kullanıcılarının ardından Kardashian’a bir tepki de manken Bella – Gigi Hadid kardeşlerden geldi.

Aslen Filitstinli olan Bella ve Gigi Hadid, Kardashian’ı takipten çıkardı ancak Kardashian kardeşleri halen takip ediyor olması merakla karşılandı.

İronik bir şekilde kendi iç çamaşırı markasının ürünlerinin Türkiye’de üretildiği bilinen Kim Kardashian’ın Ermenistan’ı nasıl savunacağı hala bilinmiyor.

1 Hafta arayla arka arkaya Azerbaycan’ın Gence şehrine füzeli saldırı yapan Ermenistan, Azerbaycan ile yaptığı ateşkesin üstünden 24 saat geçmeden ateşkesi kırmış, Dış İşleri Bakanlığı ” Cenevre Sözleşmeleri olmak üzere insancıl hukukun tüm ilkelerini ihlal ederek, işgal ettiği için çatışmalara sahne olan bölgelerin ötesinde de sivil yerleşim alanlarına saldırmaktadır” diyerek Ermenistan’ı kınamıştı.