Konya’da Arabada Dehşet! Genç Kız, Öldürülmeden Önce Talepte Bulunmuş

Konya’da kendisinden ayrılan nişanlısı tarafından silahlı saldırıya uğrayan genç kız ile yanında bulunan annesi hayatını kaybetti. Genç kızın olaydan 2 saat önce koruma talebinde bulunduğu öğrenildi.

Olay Yazır Mahallesi Argunşah Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre Ömer İ, Büşra Gizem Güzelsoy ve annesi Gülya Barutçu’nun içinde bulunduğu araca tabancasıyla kurşun yağdırdıktan sonra olay yerinden uzaklaştı. Polis ve sağlık ekipleri yaptıkları incelemede anne ve kızın öldüğünü tespit etti ve katil zanlısının yakalanması için arama başlattı.

Polis, zanlı Ömer İ.’yi Selahattin Eyyübi Mahallesi Kahraman Caddesi’nde otomobilinin içinde otururken buldu. Polisleri görünce, silahı kafasına dayayan şüpheli bir süre arabasında kaldı. Polislerin ısrarına rağmen silahı indirmeyen zanlı, bir süre sonra kafasında silahla araçtan indi.

Olay yerine gelen ağabeyi, arkadaşları ve polis Ömer İ’yi ikna etmeye çalıştı. Bir süre sonra aracının yanına oturan Ömer İ., yaklaşık 2 saat süren ikna çabalarına rağmen kafasına dayadığı tabancayı ateşledi. Başından yaralanan ve kanlar içinde kalan Ömer İ., ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ömer İ.’nin hayatı tehlikesinin devam ettiği belirtildi. 

Ayrıca Büşra Gizem Güzelsoy’un cinayetten 2 saat önce önce polis merkezine giderek Ömer İ. hakkında şikayette bulunup, koruma kararı için talepte bulunduğu ortaya öğrenildi.