Korona Virüs Hastası Annesini Eve Götürmek İsteyince Ceza Yedi

Sivas’ta sokağa çıkma kısıtlamasını hiçe sayarak korona virüs hastası olan annesi A.K.’yi valilik tarafından tahsis edilen aracı beklemeden hastaneden eve götürmek isteyen E.K., polis ekiplerine yakalandı. Anne ve çocuğuna sokağa çıkma yasağını uymama nedeniyle 3 bin 150 lira ceza yazılırken Anne A.K., karantinayı tamamlamak için KYK yurduna götürüldü.

İddiaya göre kent merkezinde yaşayan korona virüs hastası A.K., evinde rahatsızlandı. A.K., için ailesi sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulans ile A.K., Sivas Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tedavinin ardından A.K., valilik tarafından tahsis edilen araçla tekrar evine bırakılmak istendi. A.K.’nın oğlu E.K. ise sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen kişisel aracıyla hastaneye geldi.

E.K., annesini kendi aracıyla eve götürmek istedi. Araç, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde uygulama yapan polisler tarafından durduruldu. Kimlik kontrolü sırasında A.K.’nin korona virüs testinin pozitif ve karantina süresinin ise 11’inci gününde olduğu tespit edildi.

Polis ekipleri, korona virüs hastası olan ve valilik tarafından tahsis edilen aracı beklemedikleri için karantina ihlali yapan A.K.’yi KYK yurduna götürmek istedi. Bunun üzerine A.K., karantinayı ihlal ettiği gerekçesiyle annesini yurda götürecek olan sağlık ekiplerine zorluk çıkardı. Polis ve sağlık ekiplerinin ikna çalışmaları sonrası A.K. karantina süresini tamamlamak üzere yurda götürüldü. Araç sürücüsü E.K. ve annesi A.K.’ye 3 bin 150 lira sokağa çıkma yasağına uymadıkları gerekçesi ile cezai işlem uygulandı.