Korona Virüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Doktor, Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Bursa’da, koronavirüsten hayatını kaybeden ve 2019 yılında yılın hekimi seçilen Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş (52) için görev yaptığı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende Durmuş’un yakınları ve mesai arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

2019 yılında Yılın Hekimi seçilen ve ödülünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın elinden alan Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş, görevi sırasında yakalandığı korona virüsle 50 günlük mücadelesinin ardından meslektaşlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak dün hayatını kaybetti.

Bugün Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevliyken korona virüs dolayısıyla hayatını kaybeden Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş için çalıştığı hastanede tören düzenlendi.

Törene, doktorun babası Hüsnü Durmuş, annesi Elmas Durmuş, eşi Gül Durmuş ile çocukları Zehra ve Arda’nın yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz yanı sıra arkadaşları ve sevenleri katıldı.

Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş’un kardeşi Nurcan Bayraktar, törende kısa bir konuşma yaparak, “Ağabeyim herkese hakkını helal ediyor. Söylenecek pek bir şey yok. Sizlere çok teşekkür ediyor, Allah herkesten razı olsun. Ben de sizlerin kardeşiyim” diye konuştu.

Doktor Durmuş’un arkadaşlarından Dr. Eylem Demir de, “Yavuz hoca çok iyi bir insandı. Çok çalışkandı. Korona virüs sürecinde çok çalıştı. Hatta evinde karantinadayken bile çalışmaya devam etti. Çok güzel bir insandı. Acımız çok büyük ve taze. Geçen yılın en başarılı doktoru seçilmişti” dedi.

Mesai arkadaşı Doktor Hanife Yıldız, “İnsanların vücutlarına inme inmesin diye çok çalıştı ama bugün bizim kalplerimize inme indirdi. Kendisi çok başarılı bir arkadaşımızdı. Geçen sene yılın hekimi seçilmişti. Çok üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

52 yaşındaki 2 çocuk babası Doktor Yavuz Durmuş’un yakınları cenaze töreninde gözyaşlarını tutamadılar. Cenaze töreni dua yapılmasının ardından, toprağa verilmek üzere İstanbul Karacaahmet Mezarlığı’na gönderildi.