Korona Virüsüne İnanmayan Fenomen Korona Virüsünden Öldü

Sosyal Medya sitelerinde 1 milyondan fazla takipçisi olan Ukraynalı fenomen Dima Stuzhuk kullanıcı adıyla tanınan Dmitry Stuzhuk, varlığına inanmadığını açıkladığı Korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ünlü fenomen İnstagram hesabında yaptığı fitness paylaşımlarıyla tanınıyordu.

Fitness üzerine yaptığı paylaşımlarla fenomen olan ve 1 milyondan fazla takipçisi olan Ukraynalı Dmitriy Stuzhuk, salgının ilk çıktığı günden beri bastıra bastıra sahte olduğunu iddia ettiği korona virüsüne yenik düşerek hayatını kaybetti. Evli ve 3 çocuk babası olan fenomenin ölümü takipçileri tarafından üzüntüyle karşılandı.

Spor üzerine yaptığı paylaşımlarla fenomen olan Stuzhuk, korona virüsüne karşı gösterdiği tepkisi nedeniyle takipçilerinden olumsuz dönüşler alan fenomen, hastalığa yakalandığını açıkladıktan bir süre sonra solumun cihazına bağlandığı açıklandı.

Hesabından yaptığı son paylaşımla virüs üzerine ilk fikirlerinden pişmanlık duyduğunu belirten Stuzhuk, virüsün ilk belirtilerini Türkiye tatilinin 2. gününde hissettiğini belirtti. Boyun şişliği, nefes alma güçlüğü ve hafif mide ağrısıyla uyandığını ve ertesi gün öksürüklerinin başladığını belirten Stuzhuk, ateşinin olmadığını söyleyerek belirti sürecini anlattı.

İlk belirtilerini spor yapmaktan ve klima altında uyumaktan olduğu için geçiştirdiğini belirten Stuzhuk, Ukraynaya döner dönmez kapsamlı taramadan geçen ve gerekli testleri yaptırdı ardından Korona testinin pozitif çıktığını belirtti.

İnsanlara virüs konusunda küçümseyici davranmama konusunda uyarıda bulunan Stuzhuk, paylaşımından 4 gün sonra virüs kaynaklı enfeksiyon sonucu hayatını kaybetti.

Dmitri Stuzhuk’un eski eşi Sofia Stuzhuk, kendi hesabından eski eşine duygusal veda mesajı paylaştı. İyi bir ilişkisi olmadığını ama ilişkisinin kendisine çok şey kattığını söyleyen ve birlikte geçirdiği 6 yıl için teşekkür eden Sofia Stuzhuk aynı zamanda eşinin ölümü üzerine iddialarda bulundu.

NTV’nin haberine göre Sofia Stuzhuk, eşinin ölümüne virüsün değil, kalp ritminde yaşanan bozuklukların ölümü tetiklediğini iddia ederken Stuzhuk’un doktorlarından bu konuda açıklama gelmedi.