Kulüpten Atılan Genç Futbolcu Hayatına Son Verdi

Manchester City Akademisi’nde altyapı oyuncusu olan 17 yaşındaki Jeremy Wisten, kulüp tarafından serbest bırakıldıktan sonra hayatına son verdi. Genç futbolcunun ölümü Manchester City’nin oyuncularını derinden etkiledi.

Manchester City Akademisi’nde yer alan altyapı oyuncusu 17 yaşındaki Jeremy Wisten, Manchaster City Akademisi yönetimi tarafından kulüpten çıkarıldı. Kulüpten çıkarıldıktan sonra depresyona giren oyuncu, hayatına son verdi.

Genç futbolcunun ölüm haberini alan kulüp yönetimi ve oyuncunun takım arkadaşları sosyal medyadan Jeremy Wisten hakkında paylaşımda bulundu.

Manchester City, resmi hesabından genç futbolcunun ailesine başsağlığı dilerken, Akademi’nin yıldız futbolcularından ve genç futbolcunun eski takım arkadaşları Cole Palmer ve Tommy Doyle eski takım arkadaşlarından duyduğu üzüntüyü paylaştıkları yazılı ve videolu mesajla dile getirdi.

Genç futbolcunun ailesi, Jeremy Wisten’ın ölüm sebebine dair açıklama yapmazken, Wisten’ın arkadaşları oyuncunun hak ettiği cenaze töreninin yapılması internetten bağış kampanyası başlattı.