Kumar Baskını Yapan Jandarma: Ben De Tanrı Misafiriyim

Antalya’da Jandarma ekipleri, bir evde kumar oynandığı ihbarı üzerine baskın yaptı. Gözaltına alınmak istemeyen bir kişinin “Ben burada misafirim” demesi üzerine jandarma “Ben de tanrı misafiriyim” diyerek karşılık verdi.

Antalya‘nın Kaş ilçesinde R. Ç. isimli şahsın evinde kumar oynattığı ihbarı üzerine hareket geçen jandarma ekipleri adrese operasyon düzenledi. Şüphelileri suç üstü yakalamak için kapı yerine Antalya itfaiyesinin yardımıyla uzatılan merdivenle balkondan giriş yapan jandarma ekipleri, 2’si kadın, 30 kişinin kumar oynadığını belirledi.

foto: DHA

Jandarma, şüphelilere kimlik kontrolü yaparken şüpheli kadınlardan birisi “Ben burada misafirim” dedi. Jandarmalardan birisi, kadının sözlerine karşılık olarak “Ben de tanrı misafiriyim” dedi.

Jandarma ekipleri, ev içerisinde bulunan şüphelilere kumar oynadıkları ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle kişi başı 4 bin 805 liradan, toplam 144 bin 150 lira idari para cezası uyguladı.

Aramalarda ele geçirilen toplam 6 bin 780 lira nakit, 6 telsiz ve 64 deste iskambil kağıdına el konuldu. Aramalarda ayrıca 1 kurusıkı tabanca ele geçirildi. R. Ç.’ye tabancayla ilgili de 1730 lira para cezası uygulandı. “Kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak” suçundan gözaltına alınan R. Ç. adliyeye sevk edildi.