Kuşadası’nda 4 Dakika Arayla 2 Deprem… Son Depremler

Kuşadası Körfezi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesi Gümüldür mahallesi açıklarında 4 dakika arayla 4 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kandilli verilerine göre merkez üssü Kuşadası Körfezi olan depremlerin derinlikleri 16 kilometre olarak belirlendi. Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre ilk deprem 14.14’te yerin 16 kilometre derinliğinde 4.1 büyüklüğünde oldu. Bu depremin hemen ardından aynı yerde 4 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Depremler İzmir’in Seferihisar, Menderes, Selçuk, Aydın’ın Kuşadası ilçelerinde hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremlerde can ve mal kaybı olmadı.

Son Depremler

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER