Maradona’dan Kötü Haber… Bu Gece Ameliyat Oluyor

Futbol tarihinin efsane isimlerinden Arjantinli futbolcu Diego Maradona, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Arjantin’de hastaneye kaldırıldı. Beyin damarlarında pıhtı oluştuğu öğrenilen Maradona, bu gece ameliyata alınacak.

Futbol tarihine adını yazdıran efsane futbolculardan biri olan Arjantinli Diego Maradona, Arjantin’de rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Beyninde pıhtı oluştuğu öğrenilen Arjantinli efsane futbolcu Diego Maradona, bu gece Türkiye saatiyle 02:00’de acil ameliyata alınacak.

Hastaneye korona virüs geçirdiği için kaldırıldığı iddia edilen Maradona için ilk yalanlama Telemundo Spor’dan Andres Cantor’dan geldi. Cantor, iddiaların asılsız olduğunu ne Kovid-19 ne de felç geçirdiğini, alkol ve duygusal sıkıntılar yaşadığını ve doktorunun tavsiyesi üzerine hastaneye kaldırıldığını ve birkaç gün hastanede kalacağını açıkladı. Hastanede yapılan muayene sonucu durumunun ortaya çıktığı anlaşılan Maradona’nın tedavisine hemen başlandı.

Geçtiğimiz yıl obesite ve madde bağımlılığı yüzünden hastaneye kaldırılan ve midesinde fıtık nedeniyle iç kanama olduğu tespit edilen Diego Maradona, hızla ameliyat edilmiş. Kızı Giannina babasının içten ölmek üzere olduğunu ama bunun farkında olmadığını söyleyerek üzüntüsünü dile getirmişti.

Günümüzde Arjantin Birinci Futbol Ligi takımlarından Gimnasia’nın teknik direktörlüğünü yapan Maradona, 30 Ekim’de 60. yaş gününü kutlamıştı.

Futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Maradona, Arjantin Milli Takımı formasıyla 1986’da FIFA Dünya Kupası’nı kaldırmış, İtalyan kulübü Napoli ile de 2 kez lig şampiyonluğu yaşamıştı.