Maradona’nın Doktorundan Sağlık Durumu Açıklaması

Futbol tarihinin efsane isimlerinden ve geçtiğimiz günlerde beyin ameliyatı olan Diego Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque efsane ismin sağlık durumuna ilişkin açıklamada bulundu.

Futbol tarihinin en iyi futbolcuları arasında kabul edilen Arjantinli futbolcu ve şu an teknik direktörlük yapan Diego Maradona, 3 Kasım’da geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılmış, yapılan kontroller sonucu beyninde pıhtı çıktığı için ameliyata alınmıştı.

Efsane ismin doktoru Leopoldo Luque, ameliyatından sonra Maradona’nın sağlık durumunun iyi olduğunu ancak birkaç gün daha hastanede dinlenmesi gerektiğini açıkladı. Luque, iyileşme ilerlemesinin iyi olduğunu açıklarken beyinde nörolojik hasar olmadığını belirtti.

Günümüzde Arjantin Birinci Futbol Ligi takımlarından Gimnasia’nın teknik direktörlüğünü yapan Maradona, 30 Ekim’de 60. yaş gününü kutlamıştı.

Futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Maradona, Arjantin Milli Takımı formasıyla 1986’da FIFA Dünya Kupası’nı kaldırmış, İtalyan kulübü Napoli ile de 2 kez lig şampiyonluğu yaşamıştı.