Maskede Devrim Elektrikli Maske Üretildi

Pandemi tüm hızıyla sürerken herkesin peşine düştüğü maskelerde de yeni icatlar peşi sıra geliyor. Gümüş, altın, virüsü yok eden maske derken icatlara bir yenisi eklendi. Elektrikli maske. Uzmanların sık sık maske konusunda uyarıları ve hükümetlerin maske takma konusunu zorunlu hale getirmesinden sonra insanlar en iyi koruyan maskelerin peşine düştü. Son olarak yeni maske haberi ABD’den geldi. Elektrikli turbofanların olduğu maske gündeme düştü.

UlstramasxUltraOne Fan Mask

ABD’de üretilen NBC, ABC, Fox News, New York Post ve USA Today gibi medya kuruluşlarının gündeme getirdiği maskenin özellikleri oldukça dikkat çekici. Elektrikle çalışan iki farklı hız ayarına sahip turbofana sahip olan maske bu sayede optimum hava akışı sağlayarak uzun vadede kullanım kolaylığı sunuyor.

Maskelerde 4 katmanlık HEPA filtresi olduğu açıklanırken havada asılı kalan damlacıkların yüzde 99.97’sini engellediği belirtildi. Maskelerin 0.3 mikrometrelik boyuttaki parçacıkları bile engellediği kaydedildi. Maskeyi üreten şirket, bu maskenin sadece korona virüsüne karşı değil, zararlı hava kirliliği ve sigara kokusunu da engellediğini aktardı.

Yaklaşık 70 dolara (yaklaşık 534 TL) satılan maskenin 3 yıl kullanılabileceği belirtildi.