Mersin’de Yangın 50 Ev Boşaltıldı

Mersin’in Anamur ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Ekipler, yerleşim yerlerini tehdit ettiği belirtilen yangına müdahale ediyor. Yangın nedeniyle 50 hane boşaltıldı. Mersin-Antalya karayolu kapatıldı.

Yangın İki Ayrı Mahallede Birden Çıktı

Mersin’in Anamur ilçesinde iki ayrı mahallede kısa süreli aralıklarla orman yangını çıktı.

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangınlara ekiplerin müdahalesi devam ederken, Uçarı Mahallesi’nde tehlike altında olduğu saptanan 50 ev boşaltıldı. Ormanlık alanda çıkan yangının sebebi henüz belirlenemedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi sınırı yakınlarındaki Uçarı ve Karaağa Mahallelerinde çıkan orman yangınlarına Anamur, Bozyazı ve Gülnar orman işletme müdürlüklerine bağlı ekipler müdahale etti.

Yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan ve 30 arazöz, 2 helikopter ve 150 personelin müdahale ettiği yangın rüzgarın da etkisiyle hâlâ kontrol altına alınamadı.

Yangın yerine yakın yerleşim birimlerindeki vatandaşların evlerini terk etmeye başladığı öğrenildi. Yangın nedeniyle Antalya-Anamur karayolu trafiğe kapatıldı.

“Konuyu Yakından Takip Ediyoruz”

Bu arada TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AKP Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, yangınla ilgili olarak sosyal medya hesabından  “Anamur Ucarı ve Karaağa mahallerine yakın ormanlık alanlarda çıkan yangın için devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir. Ekipler yangınların en kısa sürede söndürülmesi için çalışmakta. Konuyu yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.