Mesut Özil Resmen Fenerbahçe’ye Transfer Oldu

Fenerbahçe taraftarlarının son zamanlarda diken üstünde olduğu Mesut Özil için mutlu sona gelindi. Fenerbahçe, bu akşam İstanbul’a giriş yapacak futbolcu için ilerleyen zamanlarda özel imza töreni düzenleyeceği öğrenildi.

Fenerbahçe taraftarlarının merakla beklediği transfer resmi olarak gerçekleşti. Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transfer olduğu kesinleşti.

Kulüp resmi olarak açıklama yapmazken sosyal medyada Tarkan’ın “Gül döktüm yollarına” adlı şarkısının nakaratında yer alan “Gel gündüzle gece olalım” sözlerini paylaştı. Özil, bu paylaşımı alıntılayarak açıklamaya sarı ve mavi kalple beraber zamanı ve beklemeyi temsil eden eden kum saati simgesi ekledi.

A Spor’un aktardığı habere göre Mesut Özil %95 ihtimalle bu akşam İstanbul‘a giriş yapıyor ve yarınki Ankaragücü maçını Fenerbahçe tribününden seyredecek. Ayrıca Özil’i 3.5 yıllığına renklerine bağlayan Sarı-Lacivertli ekip, özel bir imza töreni düzenleyerek taraftarlarına mutluluğu yaşatacak.

Acun Ilıcalı Özil’e Exxen ile Sponsor olacak

Yine aynı kaynaktan alınan bilgiye göre Fenerbahçe’nin kasasından çıkacak 10 milyon Euro’nun dışında Özil’e, Acun Ilıcalı’nın dijital içerik platformu Exxen, Özil’e sponsor olacak. Özil, başka sponsorluk anlaşmalarına da imza atacak ve toplam 7 milyon Euro’yu bulan bir gelire ulaşacak.