Mesut Özil’in Uçuşu, Takipçi Rekoru Kırdı

Yıldız futbolcu Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferinden sonra dün gece İstanbul’a giriş yapacağını öğrenen taraftarlar, Özil’in bindiği özel jeti anbean takip etti. 300 Bin’in üstünde kişinin takip ettiği uçak, sitede yılın ilk takipçi rekorunu kırdı.

Yılın ilk büyük transferi olarak kayıtlara geçen Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi, birçok yerde gündem maddesi oldu. Dün gece İstanbul‘a giriş yapan Özil’in uçağı, yolculuk boyunca 300 binin üstünde kişi tarafından takip edildi. KOC10 isimli özel jetle yolculuk eden Özil ve ailesinin, Fenerbahçe tarafından sosyal medyada paylaşıldı ve beğenileri topladı.

FlightRadar sitesinin verilerine göre yaklaşık 3 saat süren uçuş, sosyal medyada gündem oldu. Zaman zaman 310 Bin takipçiyi geçen uçuş, futbol meraklıları ve Fenerbahçe taraftarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Bu uçuş, FlightRadar verilerine 2021 yılının şimdilik en çok izlenen ve takip edilen uçuşları arasına girdi.

Özil, gerekli kontrollerin yapılmasından sonra düzenlenecek özel imza töreninin ardından resmi olarak sarı-lacivertli ekibe bağlanacak.

Özil, dünya basınında yer aldı

Türkiye’de gündemin ilk sırasına yerleşen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, dünya basınında çeşitli spor gazetelerinin manşetlerinde yer aldı.

ABD basınından USA Today, Mesut Özil’e ABD takımlarından teklif geldiğini belirterek, “D.C. United’dan iyi bir teklif almasına rağmen Mesut Özil, taraftarı olduğu Fenerbahçe’yi tercih etti.” ifadelerini kullandı.

Forbes dergisinde Graham Ruthven’in aktardığı satırlarda “Mesut Özil, Arsenal tarihinin sadece finansal olarak değil, her yönden en önemli transferiydi. Arsenal’in eski teknik direktörü Arsene Wenger’in kadroya kattığı Özil, doğru taktikte kullanılsa takımda Rönesans dönemi etkisi yapabilirdi. Kuzey Londra ekibi, modern zamanların en iyi oyun kurucularından birisini değerlendiremedi.” görüşlerine yer verildi.

İngiliz basınından BBC Sport, “Mesut Özil, Fenerbahçe’ye transfer olmak üzere” başlığıyla verdiği haberde, 32 yaşındaki oyuncunun sağlık kontrolünden geçmesinin ardından sarı-lacivertli kulüple sözleşme imzalayacağını belirtti.