Metallica, “En Sert” Ve “En İyi” Albüme Hazırlanıyor

Sevilen Rock grubu Metallica, 5 yıl aradan sonra albüm çıkarıyor. Classic Rock dergisine konuşan grubun davulcusu Lars Ulrich, üzerinde çalıştıkları albümün şu ana kadar yaptıklarının en iyisi olduğunu söyledi.

40. Yıllarına giren ünlü Rock grubu Metallica, 5 yıl aradan sonra yeniden albüm hazırlıklarına başladı. Classic Rock dergisine konuşan grubun davulcusu Lars Ulrich, yeni albümü hakkında detaylar paylaştı.

Ntv’nin haberine göre Ulrich, röportajda yeni albümlerinin şu ana kadar yaptıklarının en iyisi olduğunu söyledi. Piyasaya çıkış tarihi henüz belli olmayan albüm için şu ana kadar yaptıkları arasında en serti ve havalısı olacağını ifade etti.

Ulrich, röportajda ayrıca, “Hala en iyi albümümüzü yapabileceğimize dair inancımız olmasaydı, devam etmezdik. Metallica’da yaratım sürecini seviyoruz ve yeni albümler yapmayacağımızın düşüncesi bana zor geliyor” şeklinde konuştu.

Ulrich, yaz döneminde yine üzerinde çalıştıkları albümleri ile ilgili olarak verdiği bir başka röportajda salgın şartları altında albümün yapım aşaması hakkında bilgi vermişti. Röportajda Ulrich “Zoom ve benzeri platformlar üzerinden birbirimizle gitar riffleri ve yeni fikirler paylaşıyoruz. Yaratıcı düşünceler adeta uçuşuyor. Dünya ile paylaşacağımız tonlarca materyalimiz var” demişti.

Lars Ulrich, kasım ayında CNBC’ye verdiği bir başka röportajda ise konser olası konser tarihleri hakkında konuştu. Ulrich, stadyum veya büyük arenalarda konserler için en erken tarihin bir yıl sonrası olarak gördüğünü belirtti. Röportajda, salgının kontrol altına alınmasıyla ile beraber konser organizasyonlarına da yavaşça geri dönülebileceğini söyledi. Ulrich ayrıca, her şey yolunda giderse 2021 yılında Avrupa’da gerçekleşmesi planlanan yaz festivallerine katılabileceklerini belirtti.

Spor karşılaşmalarındaki ortamın, Stadyum konserlerine göre biraz daha düzenli bulduğunu belirten Ulrich, Metallica ve stadyum ya da büyük arenaları doldurabilecek çaptaki grupların tekrar konser vermeye başlayabildiklerinde korona virüs salgınının gerçek anlamda bitmiş olacağını söyledi.

11 stüdyo albümü bulunan Metallica, en son stüdyo albümünü, Hardwired… To Self Destruct adıyla 2016 yılında çıkarmıştı.