Microsoft’tan Türk Konsol Kullanıcılarına Sevindirici Haber

Gümrük vergilerinin düşürülmesi ve Dolar’ın TL karşısında değer kaybetmesinden sonra yurt dışından ithal edilen elektronik ürünün fiyatlarının düşeceği günü Türkiye’de herkes dört gözle bekliyordu. Sevindiren ilk haber Microsoft’tan geldi. Popüler oyun konsolu Xbox Series S’in fiyatında indirime gidildi.

%50 olan ek gümrük vergisinin %20’ye düşürüldüğü günden bu yana bir çok kişi teknolojik ürünler ve özellikle oyun konsollarında indirim bekliyordu. Oyuncuları sevindiren haber Microsoft’tan geldi. Microsoft, orta seviye oyun konsolu olan Xbox Series S konsolunda indirim yapılmasını onayladı ve yeni fiyat büyük elektronik tedarikçilerine yansıdı.

5 bin 399 TL fiyatıyla çıkış yapan konsol, indirim kararının ardından elektronik tedarikçilerinde 3 bin 900 ile 4 bin 499 TL arasında fiyatlarla satışa sunularak indirime gidildi. Bazı tedarikçiler, fiyatı 3 bin 800’e kadar indirdi ancak indirimin gerçekleştiği anda stoklar hemen tükendi.

Oyun severler, konsol indiriminin ne kadar süreceğini merak ederken Xbox Series S piyasada en uygun fiyata sunulan son nesil konsol olarak görülüyor. Vergi indiriminden sonra diğer konsol ve elektronik eşyalarda indirim olup olmayacağı merakla bekleniyor.