Milli Takım Oyuncularının Yarısı Korona Virüse Yakalandı

A Milli Takım’da korona virüs vakaları artmaya devam ediyor. Dünya Kupası elemeleri için toplanan takım, oynanan 3 maçın ardından oyuncular kulüplerine geri döndü.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’da Feyenoord forması giyen 20 yaşındaki milli futbolcu Orkun Kökçü, korona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Test sonucunu Twitter paylaşımı ile duyuran Kökçü, “Maalesef korona testim pozitif çıktı. Umuyorum en kısa zamanda iyileşip sahalara döneceğim.” ifadelerini kullandı.

16 Milli Futbolcuda pozitif vaka açıklandı

Kaan Ayhan, Mert Müldür, Kenan Karaman, Merih Demiral, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı ve İstanbul’da bulunan Çağlar Söyüncü’nün ardından Orkun Kökçü de virüse yakalandı. Bu oyunculara ek olarak isimleri açıklanmayan 8 futbolcuyla birlikte takım içerisindeki pozitif sayısı 16’ya yükseldi.

Avrupa kulüplerinde forma giyen milli futbolcuların isimleri açıklanırken, Süper Lig ekiplerinde oynayan oyuncular ise açıklanmadı. Ancak Başakşehir, Beşiktaş ve Galatasaray milli takım arasının bitmesinin ardından takımlarında korona virüs vakalarının olduğunu duyurmuştu.

Milli futbolcular arasında artan vakalara neden olarak ise ilk gün yapılan testlerin ardından takımın sonuçları beklemeden bir araya gelmesi olarak gösteriliyor.