MSB Biz de Varız Dedi!

Uzaktan eğitim alan ve tableti olmayan çocuklarımız için ülke genelinde herkes kendi gücünce yardım başlattı. Bunlardan biri Acun Ilıcalı olurken bir diğeri yardımlarıyla her zaman göz önünde olan AHBAP isimli gurubu yöneten Haluk Levent. Tablet kampanyasına Milli Savunma Bakanlığı’da katıldı ve “Biz de varız” dedi. Milyonlarca öğrencimiz, yeterli imkanları olmadığı için eğitimine devam edemiyor. Bu konuda serzenişleri duyan hayırseverlerin kendi güçlerince ya da başlattıkları kampanyalarla binlerce öğrenci tablete kavuşacak.

İhtiyaç sahibi çocuklar için harekete geçenlere MSB’de katıldı. Milli Savunma Bakanlığı 3bin adet tablet dağıtacaklarını duyurdu. Özel, resmi kurumlar ve ünlüler yaptıkları açıklamalar ile öğrenciler için bilgisayar ve tablet desteklerinin sağlanacağını duyurdular. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile ihtiyaç sahibi öğrencilere 3 bin adet tablet dağıtılacağını bildirdi.

Hulisi Akar’ın Talimatı

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Öğrencilerimize destek için biz de varız! Milli Savunma Bakanı Sn. Hulusi Akar’ın talimatıyla; Bakanlığımız bağlısı MKEK Kurumu 1.500 adet, ASFAT A.Ş. 1.500 adet olmak üzere toplam 3.000 adet tablet ile gençlerimize destek oluyoruz. #TEKNOFEST2020 #MilliTeknolojiHamlesi” ifadeleri kullanıldı.

Tabletlerin Teslim Tarihi Nedir?

MSB’nin tabletleri ne zaman ve ne zaman dağıtacağına dair resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Acun Ilıcalı 7,5 Milyon Bağış Topladı

Acun Ilıcalı ve BAYKAR bilgisayar, laptop ve lablet kampanyası başlattı.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar kampanya hakkında “TEKNOFEST2020 paydaşlarımızın ve ev sahiplerimizin toplam tablet bilgisayar bağışı 81 bine ulaştı. Gençlerimiz bilgiye erişecek, #MilliTeknolojiHamlesi’nde çıtayı yükseltecek!” açıklamasını yaptı.

Acun Ilıcalı ise öğrencilere bilgisayar desteği için TV8 üzerinden düzenlediği kampanya ile 7.5 milyon lira bağış toplandığını açıkladı. Ilıcalı toplanan miktarı MEB’e aktaracak. Ancak desteğe başvurular için henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.