Mucizenin Adı: Elif Perinçek

30 Ekim’de merkez üssü Ege Denizi Seferihisar açıkları olan 6.6 şiddetindeki depremin üzerinden yaklaşık 80 saat geçerken enkazlarda arama çalışmaları devam ediyor. Enkazda yapılan arama kurtarma çalışmalarında bir mucize oldu ve o mucize depremin 65. saatinde yaşandı. Enkazdan kurtarılan Elif Perinçek mucizenin yeni adı oldu.

İzmir depreminin üstünden 65 saat geçtikten sonra kurtarılan Elif bebek mucizenin simgesi oldu. Doğanlar Apartmanı’nda enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, annesi Seher Perinçek ve 2 kardeşi 65 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekipleri, aileler ve enkaz bölgesindeki herkes duygu dolu anlar yaşadı. Elif’in anneannesi ve dedesi ‘Dualarımız kabul oldu’ diyerek gözyaşı döktü. Elif’in kurtarılma anında kendisini kurtaran adamın parmağını tuttuğu an mucizenin fotoğrafı oldu.

Bakan Koca, Elif bebek hakkında bilgi verdi

Elif Perinçek’in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Elif Perinçek. 65 saat sonra kurtarıldı. 3 yaşında. SAĞLIK DURUMU: Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor. İki ablasının da durumu iyi” ifadelerini kullandı.

Tüm Türkiye’ye el salladı

Enkaz altında 65 saat kaldıktan sonra kurtarılarak tedavi altına alınan Elif’in hastanedeki ilk görüntüleri büyük bir mutlulukla izlendi. Elinde bebeği olan Elif tüm Türkiye’ye el salladı.