Müge Anlı Programında 8 Ay Sonra Gelen “İkranur” İtirafı

Müge Anlı programına önce kayıp olarak aranmaya başlanan daha sonra evine 6-7 kilometre uzaklıktaki dere yatağında cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili 8 ay sonra korkunç bir itiraf geldi.

7 yaşındaki İkranur Tirsi, 27 Haziran’da Giresun‘un İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi’nde, ortadan kaybolmuş, İkranur’un ailesi Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti. Canlı yayında ve yayın dışında süren arama çalışmalarında 68. saatin sonunda acı haber gelmişti.

Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur’un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde cansız bedeni bulundu.

İkranur’un cansız bedeni incelemelerin ardından otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsi işleminin ardından İkranur toprağa verildi.

İkranur’un şüpheli ölümüne dair 20 kişiden DNA örneği alınıp incelenirken küçük kızın akrabalarından 7 kişi gözaltına alınmış ve şüpheliler sorguya çekilmişti. Akrabalarından 5’i serbest bırakılırken olayı gerçekleştirdikleri iddia edilen küçük amcası Sinan Tirsi ve halası Ayşe Tirsi yoğun güvenlik önlemleri altında sabah saatlerinde Bulancak Adliyesi’ne getirildi.

Küçük amcadan cinayet itirafı

Jandarma Genel Komutanlığı Suç Araştırma Timi, Denizli’den gelen Jandarma Suç Araştırma Timi ve Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılık talimatıyla Cuma günü sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alınan İkranur’un dedesi, halaları, amcaları ve kuzeni olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

İkranur’un halasına tutuklama talebi

Bulancak ilçe Jandarma Karakolunda 3 gündür çapraz sorguya alınan akrabalarından 5’i serbest bırakılırken, amca Sinan Tirsi’den cinayet itirafı geldi. Sinan Tirsi savcı karşısına çıkarılırken hala Ayşe Tirsi’nin de cinayete yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklanması talep edildi.