Muhittin Böcek’ten İyi Haber: Enfeksiyonu Yok Oldu

Yakalandığı Covid-19 hastalığıyla mücadele eden ve Eylül’de yoğun bakıma alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten iyi haberi hastanede ziyaretine giden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş verdi.

Eylül ayında yoğun bakıma alınan ve solunum cihazına bağlanan Başkan Böcek tedavilere olumlu cevap verdi. En son yapılan testlerde negatif’e dönse de akciğerindeki hasardan dolayı yoğun bakımda tedavi görmekte olan Muhittin Böcek’e Hatay’dan ziyaretçi geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Muhittin Böcek’in tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne giderek ziyaret etti. Başkan Böcek hakkında bilgi alan Başkan Savaş, “Enfeksiyon tamamen eradikasyona (yok olma) uğramış. Akciğerdeki dejenerasyon da inşallah yerini yenilenmeye bırakır, başkanımız hızlı bir şekilde toparlar” ifadeleriyle iyi haberi verdi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi daha sonra yaptığı açıklamada Başkan Böceğin kritik sürecinin devam edildiğini ve son 24 saat içerisinde herhangi bir olumsuz gelişme olmadığını açıkladı. Yoğun bakımda tedavisi devam eden ve yavaş yavaş uyandırılmaya başlan Başkan Böcek’in solunum kaslarının düzelmesi için zaman ihtiyacı olduğu açıklandı.

2019 Yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Muhittin Böcek, 17 Ağustos’ta Corona testi pozitif çıktığını sosyal medyadan duyurduktan sonra tedaviye alınmıştı. Başkan Böcek, sosyal medyadan yaptığı son paylaşımda herkese mesafe ve hijyen kurallarına uyması konusunda uyarıda bulundu.