Müjde Ar’ın Kardeşi Mehtap Ar, Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Söz yazarı Aysel Gürel’in kızı ve oyuncu Müjde Ar’ın kardeşi olan sanatçı Mehtap Ar, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanseri nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. 63 Yaşındaki sanatçı için ilk açıklama ablası Müjde Ar’dan geldi.

2,5 yıldır Akciğer kanseriyle mücadele eden sanatçı Mehtap Ar, İstanbul Topkapı’da Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırıldı. Kendisi gibi sanatçı olan ablası Müjde Ar, kardeşi için yaptığı açıklamada “8 Ocak’ta tedavisinde kullanılan ilacını almak üzere kontrol için hastaneye gittiğimizde yatırdık. 3-4 gün sonra durumu kötüleşti. 5 gün yoğun bakıma kaldırıldı. Sonrasında yoğun bakımdan çıkardık 1 gün odasında kalabildi. Beyine pıhtı attığı için yeniden yoğun bakıma kaldırıldı. Söz (Ar), Sezen (Aksu), Ercan (Karakaş) ve ben hep oradaydık. 3 haftadır oradayız. Şu an durumu kritik.. Ailece perişan olmuş durumdayız, çok üzücü günler geçiriyoruz, sürekli dualar ediyoruz. Mehtap şu an direniyor ama çok fazla reaksiyon alamıyoruz. Bilinci tam yerinde mi onu da anlayamıyoruz, sürekli uyku halinde. İyileşmesi için dua ediyoruz. Sevenleri çok gelmek istiyorlar ama Korona virüs nedeniyle almıyorlar.” sözlerini kullandı.

Hastanede uzun süredir kaldığı için korona virüs testi yapılan Müjde Ar, test sonucunun negatif olduğunu duyurdu. Ar, ayrıca “Benim ne olduğum hiç önemli değil, biricik kardeşim benim her şeyim. İyi olması için dua ediyoruz, 5 gündür yeniden yoğun bakımda.” dedi.

Müjde Ar, kardeşinin beyninde pıhtı attığını ve doktorların pıhtı için çaba harcadığını aktarırken “Tedavi iyiye doğru giderken, son olay çok büyük şanssızlık oldu. İmmüno terapisi iyi gelmişti. Vücutta başka bölgeye de sıçrayınca yeniden yayıldı. Doktorlar ellerinden geleni yapıyorlar, 2,5 yıldır bir mucize yaşadık aslında, çok iyi bakıyorlar, inşallah iyi olur. Herkesten dua bekliyoruz.” dedi.

En son yılbaşı yemeğinde fotoğrafı çekildi

Yılbaşını ailesiyle kutlamayı tercih eden Müjde Ar, en son ailesiyle yılbaşında çekildiği fotoğrafını sosyal medyaya paylaşmıştı. Fotoğrafta Müjde Ar’ın yanı sıra eşi Ercan Karakaş, kardeşi Mehtap Ar ve yeğeni Söz Ar ile onun eşi de yer almıştı.