Netflix Kullanıcılarını Rahatsız Eden Özelliğini Kapatma Seçeneğini Getiriyor

Netflix’in akıllı televizyon uygulaması, televizyon başında uyuyan kişilerin dizi / film izlerken kaldıkları yeri kaçırmamaları için geliştirdiği “Hâlâ izliyor musunuz?” özelliğini kapatma seçeneğinin getirileceğini duyurdu.

Netflix hem dünya çapında hem de Türkiye’de en çok kullanılan dizi / film platformu. Netflix’in televizyonlar için yaptığı uygulamada televizyon başında arka arkaya dizi/film izleyenlerin uyuyakalması sebebiyle izledikleri yeri kaçırmamaları için getirdiği “Hâlâ izliyor musunuz?” özelliği uykucu bireyler için avantaj olurken bazı kullanıcılar için sinir bozucu özellik olarak biliniyor.

Netflix Tv uygulaması geliştiricileri, bu özelliği kapatılabilir olacağının müjdesini verirken bu özelliğin şimdilik test aşamasında olduğunu belirtti. Bu özellik “Bir sonraki bölümü otomatik oynat” seçeneği etkin olan kullanıcıların dizi bölümü bittikten sonraki diğer bölümün 2. dakikasında çıkıyor ve kullanıcı bir işlem yapmazsa uygulama kendisini kapatıyordu.

Bu özellik şimdilik bölgesel olarak test edilirken diğer televizyonlara getirilene kadar kullanıcıların şimdilik çözüm olarak otomatik oynatmayı kapatıp diğer bölümlere el ile geçilmesi tavsiye ediliyor.