Netflix’in Yeni Özelliği TikTok’a Benzeyecek

Popüler yayın platformu Netflix, TikTok’a benzer bir mantığa sahip bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. “Fast Laughs” adını verdiği bu özellikle hem Netflix’in komedi dizilerinden kesitlerin izlenmesini sağlıyor hem de kullanıcılarına yeni komedi dizileri keşfetmesini kolaylaştıracak.

Dünya üzerinde büyük kullanıcı kitlesine sahip yayın platformu Netflix, “Fast Laughs” adını verdiği yeni özelliğini açıkladı. TikTok uygulamasına benzer özellikleri olan Fast Laughs, kullanıcılarına Netflix’te yer alan komedi dizilerinden 15 ila 45 saniye aralığında kesitler sunacak.

Kullanıcılar aynı TikTok’ta video izler gibi kaydırarak başka içeriklere geçiş yapacak. Mevcut olan ve Instagram’dakine benzeyen mobil ön izlemeler özelliğinin aksine TikTok’taki gibi kaydırma özellikleri içerecek. Şu an bu özellik İngiltere ve Amerika’da test edilirken yakın zamanda Avrupa ve Türkiye’ye geleceği bekleniyor. Bu özellik, Netflix’in bir sosyal yayın platformuna çevrilmesini değil, kullanıcıların keşfedilmemiş içeriklere kolaylıkla erişmesini amaçlıyor.