Nokia, Akıllı Tv Dünyasına Resmen Giriş Yapıyor

Finlandiya’nın teknoloji devi Nokia Tv dünyasına resmen giriş yapacağını tanıttığı fiyat/performans sınıfı Android tv serisiyle açıkladı. Fiyatı henüz belli olmayan Tv serisinin fiyatları yakında açıklanacak.

Fin teknoloji devi Nokia, televizyon dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda televizyon serilerini tanıtan Nokia, televizyonlarının fiyat performans sınıfı ve Android işletim sistemine sahip olacağını açıkladı. Televizyonların JBL ses sistemi, 4k çözünürlüğe ve HDR desteğine sahip olacağı bilinen serinin fiyatı henüz açıklanmadı. Televizyonun LCD panele ve 60 Hz yenileme hızına sahip olması da tüketiciyi kısmen hayal kırıklığına uğratıyor.

Nokia Android TV’ler, diğer tüm Android TV modelleri gibi Android akıllı telefonlarla tam uyumlu şekilde çalışacak ve Android telefonlarla kablosuz ağ üzerinden sorunsuz yansıtma yapılabilecek. Ayrıca televizyon Google sesli asistan desteği sunacak. Nokia, Android TV serisi ile birlikte, standart TV’leri de birer Android TV’ye dönüştüren Akıllı kutusu Streaming Box 8000’i duyurdu. Amazon Prime Video, Google Play, Netflix ve YouTube gibi popüler uygulamaları desteklemesinin yanı sıra 4K video oynatma ve Google Asistan desteği de sunan cihaz, Android 10 sürümüyle gelecek.

Nokia’nın Akıllı kutusu Nokia Streaming Box 8000 için 99 Euro (Yaklaşık 1000 TL + Vergiler) fiyat etiketi konulurken Akıllı Tv serisinin Avrupa piyasasına giriş tarihi ve fiyatı henüz netlik kazanmış değil.