Nusr-et’e Boston’da Büyük Şok: Yeni Restoranı Kapatıldı

Ünlü şef ve internet fenomeni Nusret Gökçe’nin kısa süre Boston’da açtığı et restoranı, Covid-19 önlemlerine uyulmadığı için geçici olarak kapatıldı. Konuyla ilgili restoran yönetimi açıklama yapmazken, restorana ne olacağı merak konusu.

Universal-Hub ve Boston globe adlı yerel haber sitelerine göre Boston şehir ve eyalet lisans yetkilileri, Boston Park meydanında 18 Eylül’de açılışı yapılan Nusr-et restoranına pandemi önlemlerine uyulmadığı gerekçesiyle kapattı. Restorana giriş yapmak isteyen müşteriler kapıda işletmenin kapatıldığına dair yazıyla karşılaştı.

Ayrıca bir sağlık müfettişi restoranın sağlık izinlerinin tamamen alınmadan açıldığını belirtip restorana ait ilk ihbarın restoranın açıldığı gün olan 18 Eylül’de geldiğini belirtti. Yasak olmasına rağmen restoran dışında insanları sırada bekleterek virüsün yayılma riskini arttırdığı için ilk uyarısını aldı.

İlk uyarıdan 5 gün sonra 23 Eylülde yapılan denetimde mutfak için gerekli koşullarının sağlanmadığı, mutfak denetmeninin bulunmaması, Covid-19 tedbirlerinin eksik uygulanması, yangın çıkışlarını kapattığı ve yangın tedbirlerinin eksik alınması sebebiyle 2. uyarı verildiği öne sürüldü.

Sosyal medyada maskesiz yapılan paylaşımlar ve restoran içerisinde tedbire uymadan çalışma yapılması nedeniyle çokça ihbar alan işletme, Eyalet sağlık kurulu toplantısında verilen kararla pandemi boyunca kapatıldı. Konuyla ilgili Nusret Gökçe sessizliğini korurken restoranın tekrar açılıp açılmayacağı merak konusu.