Omar Elabdellaoui’ye Takım Arkadaşlarından Geçmiş Olsun Ziyareti

Galatasaraylı futbolcular, yeni yıl kutlamaları sırasında elinde havai fişek patladığı için tedavi altına alınan takım arkadaşları Omar Elabdellaoui’yi ziyaret etti.

Süper Lig’in 16. haftasında yarın Türk Telekom Stadı’nda Antalyaspor ile yapacakları maç öncesi son antrenmanı yapan sarı-kırmızılı futbolcular, idmandan sonra yılbaşında elinde havai fişek patladığı için yaralanan takım arkadaşlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ulus’taki Liv Hospital’a ayrı ayrı gelen oyuncular, tedavi gören Norveçli futbolcuya moral verdi. Futbolcuların yanı sıra teknik ekipten Levent Şahin, Fadıl Koşutan ile kulüp personelleri de 29 yaşındaki sağ beke geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaralanmanın arkasında yürek burkan hikaye vardı

Omar Elabdellaoui, Kasım 2019’da Olympiakos’ta forma giydiği dönemde ülkesinin TV2 isimli basın kuruluşundan Daniel Sannum Lauten ve Trine Melheim Naess’e Atina’daki evinin kapılarını açmış ve özel hayatının ve futbolculuk kariyerinin bilinmeyen yönlerini anlatmıştı.

Olympiakos’ta forma giyerken eşinin hamilelik haberiyle sevinçten havalara uçan Omar Elabdellaoui, doğuma kısa bir süre kala ilk çocuklarının down sendromlu olduğu haberini almış.

Omar, İbrahim adını verdikleri ilk çocuğunun doğum sürecini şu sözlerle anlatıyor:

“Genç bir çifttik ve çok korkmuştuk. Ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bu hastalıkla ilgili bulabildiğim bütün kitapları okudum. Böylesi özel çocukların bakımı ve yetiştirilmesiyle ilgili her şeye hakimdim doğumdan önce. Hayatım maç, antrenman ve hastane üçgeninde geçiyordu. Deplasmanlara gittiğimizde eve dönmeyi dört gözle bekliyordum. Doğum günü geldiğinde çok heyecanlıydım. Hastanedeki odamıza gittiğimde ‘It’s a boy’ yazan balonu gördüğümde ağladım. Ve sonunda çocuğumuz doğdu. Odasında bu balon ve oyuncan ayılar vardı. O günü asla unutamam.”

TV2’yi Atina’daki evinde konuk eden Omar’ın röportajı, oğlu İbrahim’in gelmesiyle sık sık sekteye uğramış. Omar, oğlunun her gelişinde 3 yaşındaki İbrahim ile bir süre oynayıp sonradan geri dönüp röportaja devam etmiş.

Röportajı yapan Daniel Sannum Lauten ve Trine Melheim Ness, bu anları şu sözlerle anlatıyor: “İbrahim bir anda gelip babasının sırtına biniyor. Sonradan Omar at olup oğlunu ev içinde gezdiriyor. Bir sonraki seferde yakalamaca oynuyorlar. Oğlu ‘Baba beni yakalayamazsın’ diyor. Omar bir süre arkasından yavaş koştuktan sonra bizi de düşünerek İbrahim’i tuttuğu gibi havada döndürüp kahkahalar içerisinde yere bırakıyor.”

Omar Elabdellaoui’nin yaralandığı yılbaşı gecesi down sendromlu oğlu İbrahim ve küçük oğlunu eğlendirmek isterken elinde patlayan fişekler sebebiyle yaralanmıştı.