Onyekuru ile Yeniden!

Çoğu Galatasaraylının gönlünde taht kurmuş Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru yeniden Galatasaray’a dönüyor. Monaco’nun yaptığı açıklamalar üzerine Onyekuru’nun yeniden İstanbul ekibine imza atması bekleniyor.

Galatasaray yönetiminin ve taraftarının sevdiği Onyekuru için hareketli saatler yaşandı. Geçtiğimiz sezonun devre arasında tekrar kiralanan fakat sezon tamamlanmadan Monaco’nun talebi üzerine geri çağırılan Henry Onyekuru için yeni bir gelişme yaşandı.

Sarı-kırmızılı teknik heyetin kadroda görmek istediği isim Onyekuru ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Monaco teknik patronu Kovac’ın ilk on birinde yer alamayan Henry Onyekuru, Strasbourg maçında da yedek kulübesinde bekledi. Kovac’ın yaptığı açıklamalarda göre yedek olarak kalacağı belli olan yıldız ismin Monaco’da mutsuz olduğu belirtildi.

Galatasaray Peşini Bırakmıyor

Kovac’ın bu açıklamalarından sonra devreye giren Galatasaray yönetimi Onyekuru ile her konuda anlaşma sağladı. Monaco’da Mutsuz olan ve Galatasaray ile sıcak bağları bulunan Onyekuru’nun da bu teklife sıcak bakması gelişmeleri hızlandırdı. Önümüzdeki günlerde Monaco ile masaya oturacak olan Galatasaray, bu transfer için kolaylık isteyecek. Bonservis sorununun çözümünün ardından oyuncu ile 3+1 yıllık sözleşme imzalanması bekleniyor.