Oyun Oynamak Uğruna İnternet Kafe Duvarını Deldiler, Ceza Yediler

Bursa’da korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken İnternet Kafeye yan dükkandaki duvarı delerek girip oyun oynayan kişilere ceza yazıldı. Masa altına saklanan bir kişi ise Polislerin dikkati sayesinde denetimden kaçamadan ceza yedi.

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri Duaçınarı Mahallesi Bedir Sokak’taki bir internet kafede çok sayıda kişinin oyun oynadığı yönünde ihbar aldı.

Harekete geçen ekipler, kepenkleri kapalı olan internet kafeden sesler gelmesi üzerine iş yerindekilerden kapıyı açmasını istedi.

Polis ekiplerinin yaklaşık 15 dakikalık ısrarı üzerine kapıyı içeriden açan bir kişi, iş yerinde kimsenin olmadığını, kardeşleriyle sohbet ettiklerini söyledi. İnternet kafeye giren polis ekipleri, içeride yaptığı incelemelerde su dolabının arkasındaki duvarın delinerek yan dükkandan geçiş yapıldığını tespit etti.

Kahvehane olarak işletilen yan dükkana geçen polis ekipleri, burada perde arkasında saklanan gençleri yakaladı.

Polisin kimlik kontrolü yaptığı sırada masa altında saklanan bir kişi ise ekiplerin dikkati sonucu saklandığı yerden çıkarıldı. Gazetecilerin, “Masanın altında neden saklanıyordun?” diye sorduğu genç, “Ayakkabımı bağlıyordum” yanıtını verdi.

Ekipler, iş yeri sahibinin de aralarında bulunduğu 31 kişiye ilgili kanuna muhalefet suçundan 3 bin 150’şer lira ceza yazdı.