Pençe – Yıldırım Harekat Bölgesinde 1 Asker Şehit Oldu, 2 Askerimiz Yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı, yayınladığı açıklamada Pençe-Yıldırım harekat bölgesinde bir üsse terör örgütü tarafından yapılan saldırıda Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin (22) şehit olduğunu, 2 askerimizin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi sayfasından yayınladığı açıklamada “Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde bir üs bölgemize terör örgütü tarafından güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.”

“Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye tahliye edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit olan asker Hüsamettin Gökçe için başsağlığı açıklaması yayınladı. Açıklamada “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” mesajı verildi.

Şehidin Amasya’daki evine Türk bayrağı asıldı

Şehit ateşi, Amasya’nın Hacılar Mahallesinde yaşayan ailesine düştü. Haberin ardından Şehit asker Hüsamettin Gökçe’nin oturduğu apartmanda ve sokakta Türk bayrağı asılırken, yakınları başsağlığına geldi.

Şehit askerin cenazesi, yarın Amasya’nın Beldağ Mahallesi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.