Popüler Telefon Oyunu Siber Saldırı Altında Olduğunu Duyurdu

Mobil platformun en çok oynanan oyunlarından PUBG Mobile, oyunun geliştiricileri tarafından DDOS saldırısı altında olduğunu sosyal medya hesaplarından duyurdu. Saldırı sebebiyle oyuncuların zaman zaman bağlantı sorunları yaşayacağını ve oyundan düşebileceklerini açıkladı.

PUBG Mobile çıktığından beri milyonlarca oyuncuyu çeken bir savaş oyunudur. Oyuncuların ilgisini çekmesi sanal saldırganlar için de büyük bir fırsattır. PUBG Mobile oyunu geliştiricileri sosyal medya hesapları üzerinden oyun sunucularının DDOS (Dağıtılmış Hizmet Reddi) saldırısı altında olduğunu ancak hesaplarla alakalı bir sorunun olmayacağını duyurdu.

Oyunun geliştiricileri saldırıyı tam olarak engellemiş gibi görünmeseler de sunuculara verilen zararı düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını resmi hesaplarından duyurdu. Buna ek olarak oyuncuları oldukça rahatsız eden hilecilere karşı yeni bir anti hile güncellemesi yayınlayacağını duyurdu.

DDOS Saldırısının asıl amaçları internet trafiğini ve akışını sabote ederek hedef sunucuyu bozmaktır. Bu saldırıyı tek kişi veya bir çok kaynak aynı anda düzenleyebilir. Saldırı sırasında sunucuya kapasitenin üstünde yoğun istekler yollayarak sunucunun yanıtsız kalmasını hatta çökmesi amaçlanır.