Rıdvan Dilmen, Webo’nun Kırmızı Kartının İptal Edildiğini Duyurdu

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, ırkçılık skandalının yaşandığı PSG-Başakşehir maçında kırmızı kart gören Pierre Webo’nun kartının iptal edildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Şampiyonlar Ligi’nde son yılların en büyük skandallarından biri yaşandı. UEFA’nın en büyük spor etkinliklerinden Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan ırkçı saldırı tüm Avrupa’da büyük şok yarattı ve geniş yankı buldu. Maçın 4. hakemi Sebastian Coltescu, karşılaşmanın 13. dakikasında maçın orta hakemi Hategan’ı saha kenarına davet etti ve Başakşehir oyuncusu Pierre Webo’ya kırmızı kart göstermesi gerektiğini ifade etti. Fakat Coltescu o anda büyük bir skandala imza atarak Webo’ya karşı ırkçı söylemde bulundu. Webo’ya gösterilen kırmızı kart ve ardından gerçekleştirilen ırkçı saldırı sonrası saha kenarı ve stad karıştı.

İki takım da soyunma odasına gitti ve maçın tatil edildiği açıklandı. Başakşehir’de özellikle Demba Ba ve Enzo Crivelli’nin maça çıkmama konusunda arkadaşlarını ikna ettiği ifade edildi. PSG’de ise Kimpembe, Mbappe be Neymar maça çıkmak istemeyince maçın bugün saat 20.55’de oynanacağı açıklandı. İki takım bu akşam maça kaldığı yerden devam edecek.

Rıdvan Dilmen: Webo’nun kırmızı kartı iptal oldu

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Webo’ya gösterilen kırmızı kartın iptal olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Dilmen, “Son Dakika! Webo’nun kırmızı kartı iptal oldu…” ifadelerini kullandı.