Roma’dan Marcao Hamlesi

Galatasaray’ın Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao ile yakından ilgilenen Serie A ekibi Roma, transfer teklifi olarak 15 milyon Euro’yu gözden çıkardı.

Derbideki iyi oyunuyla dikkat çeken Marcao, Geçen sezonki performansının üstüne koyarak ilerlemeye devam ediyor.

Roma, geçen sezon Manchester United’tan kiraladıkları Chris Smalling için satın alma girişiminde bulunsa da Manchester ekibi bu transfer için Roma’dan 23 milyon Euro bonservis talep etti. İtalyan ekibi 30 yaşındaki Smalling için bu rakamı riske etmek istemiyor.

Galatasaray’dan 5 Yıllık Sözleşme

Galatasaray’dan bu sezon 850 bin Euro kazanan Marcao, bu sezon katettiği gelişim sonucunda yönetimden zam talebinde bulundu.

Marcao transferinin gerçekleşmemesi durumunda, Galatasaray yönetiminin Brezilyalı oyuncuya 5 yıllık sözleşme teklifinde bulunması bekleniyor.

Serie A ekibi geçtiğimiz günlerde Marcao için Sarı kırmızılı ekibe 10 ve 12 milyon Euro’luk tekliflerde bulunmuş, ancak bu teklifler kabul görmemişti.

15 Milyon Euro

Sarı kırmızılıların bu hafta içerisinde Roma’ya olumlu yönde dönüş yapması bekleniyor.

Galatasaray’ın Marcao yerine düşündüğü alternatif isimler şimdiden hazır. Emre Utkucan’ın başında bulunduğu scout ekibi Marcao gibi gelişme gösterecek iki ismi transfer komitesine sundu.