Sadakatsiz, Bir Dizinin Fişini Çekti

Kanal D’nin yeni dizisi Sadakatsiz, yayınlandığı ilk günden beri reyting sıralarını alt üst ederken, Fox Tv’nin bir dizisinin fişini çekmesine sebep oldu. Reytinglerde beklediğini almayan dizi, 9. bölümde final kararı aldı.

İlk bölümü 7 Ekim’de yayınlanan başrollerinde Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un oynadığı, BBC’nin Dr. Foster dizisinden uyarlanan Sadakatsiz dizisi, ilk bölümünün yayınlandığı günden bu yana birçok dizinin izleyicisini çekerek reytingleri altüst etti. AB grubunda birinciliğe ve totalde ikinciliğe oturan dizi, Kuruluş: Osmanlı ve Fox Ana Haber ile yarıştı.

Sevilen komedi dizisi Sen Çal Kapımı’nın Çarşamba günlerindeki istikrarlı başarısı nedeniyle yeni sezonuna Pazar günü başlayan Öğretmen dizisi reytinglerde istediği sonucu alamadığı için erken final kararı aldı.

Başrollerde İlker Kaleli ve Ceren Moray’ın yer aldığı Öğretmen dizisinin ilk sezonu Korona virüs salgını nedeniyle kısa sürmüştü. Yeni sezona iddialı giriş yapan dizi, reytinglerde istediği sonucu alamayınca erken final yapmaya karar verdi.

MED Yapımın geçmişte dizinin ilk sezonunun yayınladığı dönemde 36 bölüm süreceği ve 2021 Mayıs ayında final yapacak açıklamasında bulunmuştu fakat ikinci sezonun reyting sonuçları beklenenini vermeyince kanal yönetimi tarafından Erken Final kararı verildi.

Öğretmen dizisinin 9. Bölümüyle 8 Kasım 2020’de final yapması bekleniyor. Bay Yanlış’tan sonra Fox Tv’nin fişini çektiği 2. iddialı dizisi Öğretmen oldu.