Sahte İçki Faciasında Ölü Sayısı Artıyor

Bursa’da sahte içki içtikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 14 kişiden üçü hayatını kaybetti. Tedavi gören 11 kişiden yedisini durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bursa’da son üç gün içerisinde içki içtikten sonra rahatsızlanan 14 kişi Çekirge ve Şehir hastanelerine kaldırıldı. Dün akşam Mehmet İncili (51) ile Ferdi Nilüfer’in (37) hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bu sabah 39 yaşındaki İrfan Çivi’nin hayatını kaybettiği açıklandı.

Altı Kişinin Durumu Ağır

Tedavileri süren 11 kişiden Mehmet Topçuoğlu (51), Fatih Deniz Yağız (49), Sümer Çam (51), Mustafa Döğdü (58), Ramiz Hacısalihoğlu ve Güner Mollahasanoğlu’nun durumlarının ağır olduğu; Bahadır Emer (36), Tamer Mutlu (44), Emin Aydın (43), Aleattin Geçeli (52), Mehmet Özgür Kurşun’un ise bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Kentte yaşanan sahte içki vakaları üzerine harekete geçen polis, zehirlenen kişilere sahte alkol satan şüphelinin Erhan O. olduğunu belirlendi. Gözaltına alınan Erhan O. sorgusunda, sahte alkolü beşer litrelik bidonlar halinde Uğur K. isimli bir kişiden aldığını söyledi. Soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, Uğur K.’yı da gözaltına aldı.