Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul’dan Alındı

Formula 1’in ardından İstanbul’da oynanması beklenen önemli bir spor organizasyonu daha korona virüs nedeniyle iptal edildi. 29 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi Finali, İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeye almasıyla iptal edildi. Finalin Porto’da Estadio do Dragao’da oynanacağı iddia ediliyor.

Sky Sports’un haberine göre, 2021 Şampiyonlar Ligi Türkiye’den alınarak Portekiz’e verildiği iddia ediliyor

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeye alarak Türkiye’den gelenleri 10 günlük otel karantinasını zorunlu kılmıştı. Artan korona virüs vakaları nedeniyle harekete geçen İngiltere, UEFA’ya başvurarak Şampiyonlar Ligi Finalinin Türkiye’den alınarak vaka sayısı daha düşük ülkelerden birisinde oynanması talebinde bulunmuştu.

UEFA’nın kararı açıklanmadan İngiltere Ulaştırma Bakanı, İngiliz taraftarlara seyahat yasağı uygulama kararı aldıkları Türkiye’de oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline gitmemeleri uyarısında da bulunmuştu.

Final Porto’da oynanacak

İngiltere’nin seyahat kısıtlaması bulunmadığı ülkelerden biri olan Portekiz’de şampiyonlar ligi finallerinin oynanacak iddiası nedeniyle bir çok spor sever UEFA’dan gelecek resmi açıklama bekliyor.

İddiaların doğrulanması durumunda Türkiye korona virüs nedeniyle 2. önemli etkinliğini kaybetmiş olacak.