Sokak Ortasında Gülistan’ı Vuran Kişi Kardeşi Çıktı!

Diyarbakır’da dün akşam sokak ortasında vurularak öldürülen Gülistan Şaylemez’i öldüren kişi kardeşi Abdullah Şaylemez olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından operasyonla yakalanan Şaylemez, ablasını ‘namus meselesi’ için öldürdüğünü itiraf etti.

Diyarbakır‘da dün akşam sokak ortasında vurularak öldürülen 37 yaşındaki Gülistan Şaylemez’in cinayetine dair detaylar ortaya çıktı.

DHA’nın haberine göre Gülistan’ın öldürülmesinden 10 gün önce gittiği Sur Polis Merkezi’nde babası ve yakını bir kişiden şikayetçi olduğu ifadesi ve vurularak öldürülmeden 2 dakika önce 28 yaşındaki kardeşiyle sokakta yürüdükleri anlardan görüntüler ortaya çıktı.

Akrabası “Kızınız kötü yola düşmüş” demiş

Polis ifadesinde 7 yıl önce bir evlilik yaptığını belirten Gülistan, yaşadıklarını şöyle anlatmış:

“2014 yılında yaptığım evlilik nedeniyle Almanya’ya gittim. 2015 yılında da eşimle anlaşmazlık sonucu ayrıldık. Geçen aya kadar da Almanya’da babamla Almanya’daki evimizde yaşamaya devam ettim. Ancak bu 5 yıllık sürede sürekli olarak babam baba psikolojik şiddet uyguluyordu. Bana ‘Boşandın. Namusumuzu kirlettin. İki paralık ettin’ diyordu. En son dayanamadım ve geçen ay Almanya’dan Diyarbakır’a geldim. Burada otelde kalmaya başladım. Bir gün akrabamız olan A. S., beni Diyarbakır’da görmüş. Ben onu görmedim. Babamı arayarak, ‘Kızını Diyarbakır’da gördüm. Burada kötü yola düşmüş’ demiş. Bunun üzerine babam Diyarbakır’a gelince beni buldu ve Akrabamın bana söylediklerini söyledi. İkna etti ve Bursa’da bulunan diğer evimize gitmek için bilet aldık.”

3 Gün güvenli evde kaldım

Gülistan’ın ifadesinin devamında, “Otogardayken babamın Akrabamla konuştuğunu duydum. Babam Akrabama, Gülistan’la konuşup ikna ettim. Şimdi otobüse biniyoruz. Urfa’da mola yerine yaklaşınca sana haber veririm gelir bizi alırsın arabayla dediğini duyunca, polisi aradım. Sonra polisler gelerek beni babamın yanından aldılar. Sonrasında da 3 gün kadar devlete ait güvenli evde kaldım. Daha sonra da kadın sığınma evine yerleştirildim. Babamın telefonunu da engellediğim için bana ulaşamadı” dediği öğrenildi.

Yanıma biri geldi, “Seni Öldürecekler” dedi

İfadesinde babasının ve Akrabası’nın kendisini öldürmesinden korktuğunu belirten Gülistan Şaylemez’in, “Dışarda yürürken yanıma tanımadığım biri geldi. Bana Akraban ve babamın beni öldüreceklerini söyledi. ‘Sen kaçmaya devam et. Nereye kadar kaçacaksın’ dedi. Ben de ‘Sen kimsin?’ diye sorduğumda cevap vermeyen şahıs yanımdan ayrıldı. Ben babamın ve akrabamın beni öldürmesinden korkuyorum. Babam ve Akrabamdan şikayetçiyim” diyerek kadın sığınma evine gitmek istediğini belirttiği öğrenildi.